Bakan Kirişci’den yeni ‘açıklama’: Anlama özürlülere söyleyeceğimiz birşey yok

AKP Ağrı Vilayet Başkanlığı’nda yaptığı konuşmada, önümüzdeki seçimlerin kıymetinden kelam ederken “öbür dünyada hesap sorulacağına” işaret etmesi reaksiyon çeken Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, Adıyaman’da yaptığı konuşmada bu defa hakaretamiz tabirlere başvurdu.

Partisinin Adıyaman Vilayet Başkanlığı’nda, bakanlık misyonunun kendisine verilmesinden sonra yerine getiriyor olmanın uğraşı içinde olduğunu belirten Kirişci, “Çünkü bu milletin bu kutlu seyahatine bütün mazlum milletlerin muhtaçlığı var. Bizim bu kurduğumuz cümleleri oraya buraya çeken ve nitekim manaya özürlü çevrelere bizim söyleyeceğimiz bir şey yok ancak şayet anlaşılmadıysa elhamdülillah anlatmada bir kahrı olmayan bireyleriz bizler anlatırız” dedi.

“EKMEĞE MUHTAÇ HALE GETİRİRLERDİ”

Kirişçi, kelamlarına şöyle devam etti:

“Şimdi düşünün dünyada kendi ekonomik gücüne oranla yapmış olduğu yardımlar, bağışlar konusunda Türkiye dünyada bir numara. Bugün Afrika denildiğinde rengimiz beyaz olmasına karşın Türk olduğumuz için bu ülkenin bir vatandaşı olduğumuz için korkmayan Afrikalı var. Asya tıpkı keza. Öbür tarafta Latin Amerika, kuzeyde Rusya-Ukrayna savaşı oldu, iki komşu ülke birbirine girdi. Biz şunu yapmadık, ‘NATO madem Ukrayna’nın yanında yer alıyor biz de Ukrayna’nın yanında yer alalım’ demedik. Biz dedik ki bunların ikisi de komşu ülkelerimizdir. Allah koruma Sayın Cumhurbaşkanımız böyle değil de bunlardan birisini desteklemiş olsaydı bu ülkeyi inanın tabir yerindeyse ekmeğe muhtaç hale getirirlerdi. Kim bunlar Türkiye’nin gelişmesini, güçlenmesini istemeyenler. Beş yıldan beri bu türlü her geçen yıl daha da güçlenen bir TEKNOFEST jenerasyonu, gençliği oldu. Bizim bu türlü x, y, z, w üzere nesillerimiz yok. Bizden olursa işte bu türlü bir nesil olur. Bu jenerasyon, bu gençlik bizim her alanda gereksinimlerimizi karşılamak ismine bütün hünerlerini ortaya koyuyor. Biz bu gençlerimize güveniyoruz.”

Bakan Vahit Kirişçi, partisinin Ağrı Vilayet Başkanlığı’nda yaptığı konuşmada, seçimlerin ehemmiyetinden kelam ederken şunları söylemişti: “Seçimlerin hepsi kritikti, bunların hepsi değerliydi lakin bu seçim çok daha kıymetli. Hepimiz öbür dünyaya gideceğiz. O tarafa gittiğimizde soracaklar. İnsanlık ismine bu memleketin, milletin değil, tüm mazlum milletlerin selameti ismine atmanız gereken hangi adımı attınız? Hamdolsun bunun verilecek karşılığı var. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir