Deprem bölgesinde ‘manevi rehberlik’ yapıyorlarmış! Hizbullahçı vakıftan çocuklara din dersi!

Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan sonra bölgede Menzil Cemaati ve Hizbullah’a yakınlığıyla bilinen kimi dernek ve vakıflar, ‘yardım’ ismi altında propaganda faaliyeti yürütüyor.

Yeni Hayat Gazetesi’nden Tolga Balcı’nın haberine nazaran, Emniyet Müdürü Gaffar Okan, Yazar Konca Kuriş ve yüzlerce kişinin katledilmesinin şahsen faili olan Hizbullah’a yakın vakıf ve dernekler de bu süreçte sarsıntı bölgesinde hayli faal durumda. Bu yapılanmalardan biri de Hizbullah’a yakınlığı ile bilinen Umut Kervanı ismindeki vakıf.

Çocuklara dini dersler veriyorlar

Vakfın toplumsal medya hesabı üzerinden ‘depremzede çocuklara manevi rehberlik dayanağı sağlıyoruz’ halinde bir paylaşım yapıldı. Paylaşımda Kahramanmaraş’ta bir ilkokulda çekildiği anlaşılan bir fotoğraf de dikkat çekiyor. Fotoğrafta çocuklara işaret parmaklarını kaldırtılarak “tekbir” çektirildiği anlaşıyor.

Umut Kervanı yöneticileri Hizbullah üyeliğinden yargılanmış

Vakfın mütevelli heyetinde yer alan isimler de Hizbullah üyeliği nedeniyle gözaltına alınıp tutuklanmış.

Ayrıca Umut Kervanı Vakfı’nın Yönetim Kurulu Üyeleri de Hizbullah üyeliği nedeniyle gözaltına alınan isimlerden oluşuyor. Bunlardan biri ise taraftarlarının kendisine molla diyerek seslendiği Cemal Çınar. Çınar, Hizbullah’ın yönetici takımıyla birlikte yargılandığı davada 2013 yılında beraat etmişti. Çınar ile birlikte yargılananlar ortasında Hizbullah tetikçileri Mehmet Bahattin Temel, Fikret Gültekin ve Sait Şahin üzere isimler de var. Bu isimler ‘örgüt yöneticiliğinden’ mahpus cezaları aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir