HÜDA-PAR Genel Başkanı ‘Hizbullah’ Sorusunu Bu Kez Farklı Yanıtladı

HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Habertük yayınında partisinin terör örgütü Hizbullah’a yakın olduğu argümanlarıyla ilgili gelen tenkitlere karşılık verdi.

HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, iki gün evvel cumhurbaşkanlığı seçiminde aday çıkarmayıp Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıklamıştı.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Ali İhsan Yavuz bugün ayrıyeten HÜDA PAR Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

HÜDA-PAR’ın 2018’deki son genel seçimlerdeki oy ortanı yüzde 0,31, aldığı oy ise 157 bin. Partiye yönellik en büyük tenkit ise terör örgütü Hizbullah ile olan yakınlığı.

MetroPOLL Araştırma’nın kurucusu Özer Sencar bugün HÜDA-PAR yakınlaşmasının AK Parti’ye oy kaybettirebileceğini savundu.

Sencar şunları söyledi: 

 “HÜDA-PAR’ın Cumhur İttifakı’na getirisi götürüsünden az olacak. HÜDA-PAR dediğimiz şey Hizbullah’tır, geçmişlerinde domuz bağı ile öldürdükleri beşerler var. Mevcut siyasi idaredeki bireyleri kast etmiyorum. Lakin geçmişi ortada. Muhalefet bunu kullanırsa getirisi götürüsünden az olur.“

HÜDA-PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu, Hizbullah eleştirilerine ise Habertürk yayınında karşılık verdi.

Bir yıl evvel “Hizbullah size nazaran bir terör örgütü mü?” sorusuna “Türkiye Cumhuriyeti’ne nazaran Hizbullah terör örgütü olabilir lakin bana nazaran bir terör örgütü değil” cevabını veren Yapıcıoğlu bu sefer daha temkinli konuştu.

İşte o anlar ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir